Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
ZNACZENIE MYŚLI JOSEPHA DANIELA UNWINA W KONTEKŚCIE WSPÓŁCZESNEJ WOJNY KULTUROWEJ
Dzieci na półmisku
Wojciech Żmudziński SJ O krainie, w której podaje się na półmisku ludzkie noworodki, o wyśmienitym smaku tej wybornej potrawy zapijanej małpim winem, pisze laureat tegorocznej literackiej Nagrody Nobla – Mo Yan. W Alkoholandii wszystko jest pozbawione wartości. Jej zdegenerowani mieszkańcy jedzą, obżerając się, piją, chlejąc i zachowują się gorzej od…
Być profilaktykiem
autor: Paweł Piwowarczyk Są pytania na które nie potrafię odpowiedzieć, jako profilaktyk, ale mogę odpowiedzieć jako człowiek wiary. Być profilaktykiem? – Dla mnie ta praca ma sens jeżeli jest świadomym podprowadzaniem człowieka do refleksji nad sensem życia. Jestem przekonany, że jedyne, co warto w życiu robić to ewangelizować – dzieli…
Agresywna literatura
Nadszedł czas na recenzję literatury. Najpierw na tapetę weźmiemy „Sapera” Renaty Knez i Wojciecha Słoniny. Słynny, przynajmniej w Małopolsce, program profilaktyczny. Rzecz dotyczyć będzie samego podręcznika. Już we wprowadzeniu widać, że utrzymany jest „w duchu” nowoczesnej profilaktyki – wzmacniania czynników chroniących i redukcji czynników ryzyka. Podręcznik ma pomóc nauczycielowi „rozminować…
Globalna rewolucja seksualna.
Gabriele Kuby, Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności.