studia hotelarskie

studia hotelarskie

Przepisy prawne Kradzież tożsamości – Jak system prawny można chronić

Nie tak dawno temu, ludzie nie martw się wiele, gdy zgubili kartę kredytową lub odrzucił ustawę. Wiedzieli oni mogli skontaktować się z wierzycielami i wyprostuj go dość szybko. Ale dziś, możesz być ofiarą kradzieży tożsamości, a nawet nie wiedzieć. Ten złośliwy przestępstwem jest również trudne do ścigania, ponieważ trudno jest zidentyfikować i namierzyć sprawcę.

W 2004 roku Izba Reprezentantów USA sposoby i środki Komitet opublikował raport z niektórych zaskakujące statystyki dotyczące kradzieży tożsamości. Szacuje się, że około 27 milionów Amerykanów padło ofiarą kradzieży tożsamości w latach 1999-2004. Połowa z nich nie wiedział, jak złodziej dostał swoje dane osobowe, choć jedna czwarta z nich nie wiedział, że kradzież tożsamości wynikało z utraty lub kradzieży karty kredytowe, książeczki czekowej, numer ubezpieczenia społecznego, osobistego lub pocztą. Kilka ofiar nawet poinformował, że złodziej tożsamości użył swoich danych osobowych w celu przeprowadzenia przestępstwa pod fałszywą tożsamością.

W 2003 roku Federalna Komisja Handlu powiedział, że doniesienia o kradzieży tożsamości wzrosła o 33% w stosunku do roku wcześniej, że byli świadomi ponad 200.000 przypadków kradzieży tożsamości w 2003 roku Zjednoczonych z największych odnotowanych przypadków kradzieży tożsamości zostały Arizona, Nevada, Kalifornia, Teksas i Floryda. I przez prawie trzy czwarte przypadków oszustw odnotowano, wykorzystanie danych osobowych ofiar użyto karty kredytowej, telefon lub użyteczności, lub oszustwa bankowe. Odkryli również, że średnio, niewłaściwe wykorzystanie informacji osobistych ofiar trwała od trzech do sześciu miesięcy i zakończyła się całkowitą utratą około 5 miliardów $ dla ofiar, a także ponad 300 milionów godzin osobistego rozwiązywania problemów raz odkryte.

Artykuł dzięki: